Certyfikat SSL

Szyfrowanie danych na stronie WWW

25 maja 2018 r. w Unii Europejskiej zaczęła obowiązywać nowa regulacja dotycząca ochrony danych osobowych – RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Zgodnie z RODO strona WWW zawierająca formularz kontaktowy, poprzez który klienci mogą przesyłać swoje dane osobowe, powinna przestrzegać określonych w nim zasad ochrony i bezpieczeństwa danych. Rozwiązaniem spełniającym te wymagania jest instalacja certyfikatu SSL służącego do szyfrowania transmisji danych przesyłanych przez Internet.

Ponadto na stronie nie posiadającej zainstalowanego certyfikatu SSL przeglądarki stron internetowych informują o tym, że witryna jest „NIEZABEZPIECZONA” w formie tekstowej bądź graficznej.

Zrzuty ekranu z przykładowymi paskami URL bez zapezpieczenia SSL

Taki komunikat może odstraszyć klientów, którzy będą chcieli wpisać swoje dane w formularzu kontaktowym na stronie WWW i w efekcie podważyć ich zaufanie do biura nieruchomości. Aby uniknąć wyświetlania użytkownikom Chrome tego ostrzeżenia należy zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL.

Po zainstalowaniu certyfikatu informacja "Niezabezpieczona" nie będzie się pojawiać, dodatkowo przy adresie strony WWW pojawi się kłódka informująca o tym, że strona jest szyfrowana.

Zrzuty ekranu z przykładowymi paskami URL z zabezpieczeniem SSL

Dodatkową zaletą zainstalowania certyfikatu SSL jest lepsze naturalne pozycjonowanie strony WWW w wynikach wyszukiwania Google zwłaszcza w przypadku występowania dużej konkurencji na lokalnym rynku.
Algorytm Google, który odpowiada za wyświetlanie wyników wyszukiwania, premiuje poszczególne strony nie tylko za słowa kluczowe czy treść, której poszukują Internauci, ale także za poziom zabezpieczeń. Wszystko po to, aby na pierwszych miejscach pojawiały się strony zarówno dobrze dopasowane do słów kluczowych, jak również wysokie jakościowo. Google zależy na tym, aby strony w Internecie były dobrze zabezpieczane dlatego „nagradza” te serwisy, które używają szyfrowanych połączeń.

Certyfikaty obsługiwane przez inne firmy po pierwszym roku są droższe od pierwotnej ceny wydania certyfikatu i co roku trzeba pamiętać o ich odnowieniu, wygenerowaniu i opłaceniu instalacji. Nasza oferta obsługi certyfikatu SSL wyróżnia się tym, że cena usługi obejmuje automatyczną instalację oraz odnawianie certyfikatu zatem nie wymaga żadnych działań.

Instalacja + certyfikat SSL

139PLN + VAT / rok

Oferta jest skierowana tylko do klientów korzystających ze stron WWW wykonanych przez naszą firmę.

Aby zamówić instalację certyfikatu SSL prosimy uzupełnić poniższy formularz. Pracownik działu handlowego skontaktuje się z Tobą w celu uruchomienia usługi.