Responsywna strona WWW
dla biura nieruchomości

Instalacja certyfikatu SSL - szyfrowanie danych na stronie WWW

25 maja 2018 r. w Unii Europejskiej zaczęła obowiązywać nowa regulacja dotycząca ochrony danych osobowych – RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Zgodnie z RODO strona WWW zawierająca formularz kontaktowy, poprzez który klienci mogą przesyłać swoje dane osobowe, powinna przestrzegać określonych w nim zasad ochrony i bezpieczeństwa danych. Rozwiązaniem spełniającym te wymagania jest instalacja certyfikatu SSL służącego do szyfrowania transmisji danych przesyłanych przez Internet.

Ponadto na stronie nie posiadającej zainstalowanego certyfikatu SSL przeglądarka Google Chrome wyświetla ostrzeżenie o tym, że witryna jest „NIEZABEZPIECZONA”. Podobnie jest w przypadku przeglądarek Safari oraz Opera. Firefox wyświetla przekreśloną kłódkę.

SSL/niezabezpieczona.gif

SSL/niezabezpieczone-safari.gif

SSL/niezabezpieczone-opera.gif

Taki komunikat może odstraszyć klientów, którzy będą chcieli wpisać swoje dane w formularzu kontaktowym na stronie WWW i w efekcie podważyć ich zaufanie do biura nieruchomości. Aby uniknąć wyświetlania użytkownikom Chrome tego ostrzeżenia należy zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL.

Po zainstalowaniu certyfikatu informacja "Niezabezpieczona" nie będzie się pojawiać, dodatkowo przy adresie strony WWW pojawi się kłódka informująca o tym, że strona jest szyfrowana.Bezpieczna strona
Bezpieczna strona

Dodatkową zaletą zainstalowania certyfikatu SSL jest lepsze naturalne pozycjonowanie strony WWW w wynikach wyszukiwania Google zwłaszcza w przypadku występowania dużej konkurencji na lokalnym rynku.
Algorytm Google, który odpowiada za wyświetlanie wyników wyszukiwania, premiuje poszczególne strony nie tylko za słowa kluczowe czy treść, której poszukują Internauci, ale także za poziom zabezpieczeń. Wszystko po to, aby na pierwszych miejscach pojawiały się strony zarówno dobrze dopasowane do słów kluczowych, jak również wysokie jakościowo. Google zależy na tym, aby strony w Internecie były dobrze zabezpieczane dlatego „nagradza” te serwisy, które używają szyfrowanych połączeń.

Nasza oferta instalacji certyfikatu SSL wyróżnia się tym, że cena usługi obejmuje instalację oraz odnawianie certyfikatu. Porównując naszą ofertę z "promocyjnymi" cenami wybranych firm warto zwrócić uwagę na fakt, że najczęściej koszt odnowienia certyfikatu po pierwszym roku jest znacznie większy od pierwotnej ceny wydania certyfikatu i nie obejmuje on instalacji.

Niniejsza oferta jest skierowana tylko do firm korzystających ze stron WWW wykonanych przez naszą firmę.

Certyfikat SSL dla strony WWW biura nieruchomości


Aby zamówić instalację certyfikatu SSL prosimy uzupełnić poniższy formularz. Pracownik działu handlowego skontaktuje się z Tobą w celu uruchomienia usługi.

*
*
*
*
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych. Administratorem danych jest Possible Sp. z o.o., ul. Drzewieckiego 7/21, 87-100 Toruń, NIP 956-22-09-543. Mam prawo dostępu do swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Dane zbierane są w celu przedstawienia oferty lub zawarcia umowy na świadczenie usług oferowanych przez Possible Sp. z o.o. oraz mogą być w tym zakresie przekazywane innym podmiotom bezpośrednio zaangażowanym w proces realizacji umowy.*
Oświadczam, że zapoznałem się oraz akceptuję Politykę prywatności.*
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych, w tym o treści marketingowej w zakresie usług dla pośredników w obrocie nieruchomościami lub deweloperów w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

* Pola wymagane

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Zobacz regulamin promocji