Wgrywanie bazy ofert na serwer

Bazę otrzymaną od obsługi dotychczasowego programu prosimy wgrać na nasz serwer. Dla omówienia tej czynności posłużymy się darmowym programem FileZilla, który można pobrać ze strony producenta.
Po zainstalowaniu i otwarciu programu, proszę uzupełnić następujące pola:

  • Serwer
  • Nazwa użytkownika
  • Hasło
  • Port: 21

Dane te, otrzymają Państwo od handlowca lub pracownika działu pomocy programu IMO.

Widok ogólny programu FileZilla

Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych pól, proszę nacisnąć przycisk „Szybkie łączenie”. W przypadku kiedy wybierzemy domyślny port dla połączenia  z serwerem FTP (21) możemy zobaczyć informację o tym, że połączenie jest niezabezpieczone. Proszę w takim przypadku nacisnąć przycisk „OK”.

Komunikat

W przypadku nieudanej próby nawiązania połączenia z serwerem, Państwa oczom ukaże się następujący komunikat:

Błąd połączenia

Proszę się upewnić, czy wprowadzone przez Państwa dane są prawidłowe (np. czy w haśle nie została skopiowana dodatkowa spacja). Najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne uzupełnienie wymaganych do nawiązania połączenia pól. O prawidłowym nawiązaniu połączenia zostaną Państwo poinformowani w następującej postaci:

Nawiązanie połączenia

Po lewej stronie programu znajduje się drzewo plików komputera. Proszę odszukać plik z kopią bazy danych, którą chcą Państwo zaimportować do programu IMO. Następnie proszę kliknąć na plik prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "Wyślij". W ten sposób plik zostanie przesłany na serwer FTP.
Plik mogą Państwo również skopiować przez jego przeciągnięcie i umieszczenie po prawej stronie programu, gdzie pokazywane są pliki zamieszczone na serwerze.

Wskazanie pliku z bazą ofert

O zakończeniu transferu plików zostaną Państwo poinformowani powiadomieniem systemowym (zazwyczaj w postaci komunikatu dźwiękowego jak i tekstowego). Informacja ta również będzie widoczna na dole programu w zakładce "Udane transfery".

Udany trasfer pliku

Wykonanie opisanej czynności mogą Państwo również zobaczyć na naszym kanale YouTube do którego subskrybowania serdecznie zapraszamy.

Aplikacja mobilna dla pośredników nieruchomości