Podbijanie ofert za pomocą przenumerowania

Oferty w wybranych portalach można podbijać indywidualnie i hurtowo. Podbicie polega na wykonaniu zmiany numeru oferty co skutkuje usunięciem z portalu oferty ze starym numerem i jednoczesne dodanie tej samej oferty, ale już z nowym numerem oferty.

Uwaga: przenumerowanie oferty w IMO powoduje wysłanie oferty z nowym numerem do każdego portalu, do którego oferta ma zaznaczony eksport.
W przypadku części portali ogłoszeniowych, np. dom.gratka.pl i otodom.pl tego typu działanie jest równoznaczne z łamaniem regulaminu portalu. Sankcje są opisane w regulaminie każdego portalu ogłoszeniowego.

W IMO można pomijać dowolnie wybrane portale w przenumerowaniu ofert, w taki sposób, że oferty nadal są wysyłane na dany portal, tylko zawsze z tym samym numerem. Funkcja ta jest włączana tylko przez pracownika pomocy technicznej na życzenie biura nieruchomości. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń bezpośrednio z poziomu programu IMO w menu górnym Pomoc -> Helpdesk.

Od 15 lutego 2016 r. dla eksportu do Gumtree.pl, na żądanie portalu, włączona została funkcja ignorowania zmiany numeru oferty.

W większości portali ogłoszeniowych zmiana numeru oferty powoduje, że nieruchomość pojawia się wysoko w wynikach wyszukiwania co przekłada się na większą liczbę odsłon oferty i więcej zapytań poszukujących.

Jednak więcej jest minusów tego działania:
- niedziałające odnośniki do oferty w portalu - nowe ogłoszenie opublikowane zostanie pod nowym adresem WWW, a poszukujący nie zostaną przekierowani ze starego ogłoszenia na nowe, gdy np. otrzymają stary adres do oferty w powiadomieniu mailowym dla subskrypcji w portalu,
- poszukujący widzą codziennie te same oferty, które udają nowe; w rezultacie powoduje to spadek zainteresowania użytkowników ofertami,
- ewentualne działania promocyjne portali w wyszukiwarkach typu Google związane z pozycjonowaniem są niemożliwe do przeprowadzenia.

Podbijanie wybranej oferty:
należy otworzyć ofertę i kliknąć piątą ikonkę od lewej, następnie na okienku które się pojawi należy kliknąć niebieski przycisk "Kopiuj". W okienku powinna być zaznaczona opcja "Zmień numer oferty". Po wykonaniu zmiany numeru okno z ofertą zostanie zamknięte, a lista ofert odświeży się.
Szybki-start/pierszekroki9.png

Hurtowe podbijanie ofert:

  • zaznacz na liście oferty do podbicia - ptaszkami w pierwszej kolumnie lub za pomocą pola powyżej listy ofert
    Szybki-start/pierszekroki10.png Szybki-start/pierszekroki11.png


  • kliknij na liście ofert prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz opcję "Zmień numery dla zaznaczonych".
    Szybki-start/pierszekroki12.png
  • na okienku, które się pojawi należy kliknąć niebieski przycisk "Zmień". Po wykonaniu zmiany numerów lista ofert odświeży się.
Aplikacja mobilna dla pośredników nieruchomości